Jazyková škola Lingua Sandy Bohemia Institut

Jazyková zkouška FCE for Schools - B2 First for Schools

Zkouška B2 First for Schools (dříve známá jako FCE for Schools) je cambridgeskou zkouškou, která testuje angličtinu na úrovni B2. Má stejnou podobu i úroveň obtížnosti jako zkouška B2 First (dříve FCE), určená pro dospělé. Rozdíly jsou pouze v obsahu a formulaci témat, jež se v případě First for Schools orientují na okruh zájmů a zkušeností dětí ve školním věku. Na tuto zkoušku se obvykle připravují studenti na středních školách, gymnáziích a v jazykových školách. B2 je očekávanou výstupní úrovní angličtiny na gymnáziích v České republice. Zkoušku B2 First for Schools využijí studenti, kteří hledají mezinárodně uznávaný certifikát a potřebují potvrdit úroveň angličtiny u přijímacího řízení na vysokou školu v České republice nebo v zahraničí.
Pokročilost
B2 - Vyšší-středně pokročilý
Zaměření
Zkoušky pro děti
Pořadatel
AKCENT International House Prague

Cambridge English: First for Schools (FCEfS) je na stejné úrovni jako Cambridge English: First a vede k získání naprosto stejného mezinárodně uznávaného certifikátu.

Detailní informace o jazykové zkoušce FCE for Schools - B2 First for Schools

 1. A jak se na zkoušku připravit?
  Co promyslet před zkouškou, k čemu vám zkouška bude a kde vás na ni nejlépe připraví
 2. Cambridgeské zkoušky
  podrobné informace o zkoušce FCEfS s ukázky testů
 1. Materiály připravující na zkoušku FCEfS
  přehled materiálů připravujících na zkoušku FCEfS
 2. Zkoušky z angličtiny
  FCE nebo jinou zkoušku? Srovnávací článek o nejběžnějších anglických zkouškách a certifikátech vám poradí, co všechno byste měli zvážit při výběru zkoušky z angličtiny.