Jazyková škola Lingua Sandy Bohemia Institut

Jazyková zkouška PET for Schools - B1 Preliminary for Schools

Zkouška B1 Preliminary for Schools (dříve známá jako PET for Schools) je jednou z cambridgeských zkoušek. Testuje angličtinu na úrovni B1. Na konci zkoušky studenti získávají mezinárodně uznáváný certifikát, dokládající shodnou úroveň jako u zkoušky B1 Preliminary pro dospělé. Zkouška je však speciálně přizpůsobena žákům základních škol ve věku 11 - 14 let, tak aby zvyšovala jejich motivaci učit se anglicky. Obsah a formulace témat se v případě Preliminary for Schools orientují na okruh zájmů a zkušeností dětí ve školním věku. Na zkoušku se obvykle připravují žáci v 8. až 9. třídě základní školy anebo studenti středních škol. Od roku 2020 má zkouška nově 4 části (Reading a Writing jsou odděleně) a studenti musí prokázat vyšší úroveň produktivních dovedností (zejména v sekcích Writing a Speaking). Úroveň B1 je očekávanou úrovní angličtiny ze střední školy a na úrovni B1 jsou připravovány státní maturity v České republice. Zkouška B1 Preliminary je ideální přípravou na zkoušku B2 First for Schools.
Pokročilost
B1 - Nižší-středně pokročilý
Zaměření
Zkoušky pro děti
Pořadatel
AKCENT International House Prague

Certifikát ze zkoušky Preliminary for Schools (PET for Schools) je zcela totožný s certifikátem ze zkoušky Preliminary (PET) a není na něm nikde uvedeno, že se jednalo o zkoušku ve verzi "for Schools".

Detailní informace o jazykové zkoušce PET for Schools - B1 Preliminary for Schools

 1. A jak se na zkoušku připravit?
  Co promyslet před zkouškou, k čemu vám zkouška bude a kde vás na ni nejlépe připraví
 2. Cambridgeské zkoušky
  podrobné informace o zkoušce PETfS s ukázky testů
 1. Materiály připravující na zkoušku PETfS
  přehled materiálů připravujících na zkoušku PETfS
 2. Zkoušky z angličtiny
  PET nebo jinou zkoušku? Srovnávací článek o nejběžnějších anglických zkouškách a certifikátech vám poradí, co všechno byste měli zvážit při výběru zkoušky z angličtiny.