Bohemia Institut Jazyková škola London Institute Jazyková škola Lingua Sandy Jazyková škola Glossa Jazyková škola Britannika Státní jazyková škola Brno

Jazyková zkouška ÖSD ZC1 - Österreichisches Sprachdiplom Deutsch - Zertifikat C1

Zkouška ÖSD Zertifikat C1 (dříve Oberstufe Deutsch) je Rakouský jazykový diplom z německého jazyka. Na úrovni C1 je při zkoušce testováno použití jazykových znalostí v komplexních situacích společenského a pracovního života. Pro složení zkoušky je nutné umět rychle reagovat i v nadstandartních situacích. Uchazeč musí být schopen zvládat komunikaci na odborné téma. Hodnoticími kritérii jsou vysoká míra přesnosti, správnosti a vhodnosti užitých výrazů v dané situaci. Zkouška je vhodná zvláště pro uchazeče o studium na německy mluvících univerzitách. Kromě základní varianty existuje i zkouška ÖSD Zertifikat C1 / Jugendliche, tématicky přizpůsobená mládeži od 14 let.
Pokročilost
C1 - Pokročilý
Zaměření
Obecná němčina
Pořadatel
Österreich institut

Diplom je uznávaným dokladem o znalosti němčiny a umožňuje doložit nadstandartní jazykové znalosti německého jazyka na rakouských univerzitách.

Detailní informace o jazykové zkoušce ÖSD ZC1 - Österreichisches Sprachdiplom Deutsch - Zertifikat C1

 1. A jak se na zkoušku připravit?
  Co promyslet před zkouškou, k čemu vám zkouška bude a kde vás na ni nejlépe připraví
 2. Österreich institut
  vše o ÖSD zkouškách
 1. Zkoušky z němčiny
  ÖSD nebo jinou zkoušku? Srovnávací článek o nejběžnějších německých zkouškách a certifikátech vám poradí, co všechno byste měli zvážit při výběru zkoušky z němčiny.
 2. Němčina aktuálně: nový typ zkoušky ÖSD
  podrobný popis změn, které nastaly od října 2007, ve zkouškách ÖSD