Bohemia Institut Jazyková škola London Institute Jazyková škola Lingua Sandy Jazyková škola Glossa Jazyková škola Britannika Státní jazyková škola Brno

Jazyková zkouška DSD I - Deutsches Sprachdiplom I

Deutsches Sprachdiplom je mezinárodně uznávaná zkouška z německého jazyka připravená stálou Konferencí ministrů školství spolkových zemí SRN. Zkouška se skládá z porozumění poslechu, písemné i ústní komunikace a porozumění textu. Získání DSD I (Stufe 1) osvědčuje znalosti a dovednosti v němčině na úrovni A2/B1, mimojiné nezbytné pro přípravu na studium v Německu v rámci tzv. Studienkollegu.
Pokročilost
více pokročilostí
Zaměření
Obecná němčina
Pořadatel
Akreditovaná zkoušková centra

Úspěšné složení této zkoušky umožňuje zahraničním uchazečům o studium v Německu přípravu na vysokoškolské studium v Německu v rámci tzv. Studienkolleg. Některé vysoké školy v ČR udělují za složení DSD zvláštní body při přijímacích zkouškách nebo osvobozují od některých povinností v rámci vnitřního vzdělávacího programu pro NJ.

Detailní informace o jazykové zkoušce DSD I - Deutsches Sprachdiplom I

  1. A jak se na zkoušku připravit?
    Co promyslet před zkouškou, k čemu vám zkouška bude a kde vás na ni nejlépe připraví
  2. Rozcestník německých zkoušek
  1. Zkoušky z němčiny
    DSD nebo jinou zkoušku? Srovnávací článek o nejběžnějších německých zkouškách a certifikátech vám poradí, co všechno byste měli zvážit při výběru zkoušky z němčiny.