Jazyková škola Lingua Sandy Bohemia Institut

Jazyková zkouška telc English B2 - The European Language Certificate - English B2

Jazykové zkoušky vyvíjené společností telc GmbH. Prověřují porozumění mluvenému i psanému slovu, užití gramatických struktur a slovní zásoby, písemný a ústní projev v cizím jazyce. Uchazeč o certifikát úrovně B2 by měl být schopen rozumět dlouhým složitým autentickým textům. Četba současné beletrie, kritik, naučně-vědeckých článků či návodů a příruček by uchazeči neměla činit problémy. Při poslechu lze očekávat ztížené podmínky způsobené např. silnějším odchýlením mluvčího od standardního jazyka, chybějící koherencí rozhovoru nebo různými ruchy a šumy. V ústním projevu se očekává nejenom zvládnutí komunikace ve smyslu výměny informací, ale kompletní zvládnutí diskusních strategií (např. prezentace výrobku, představení firmy nebo řešení konfliktu).
Pokročilost
B2 - Vyšší-středně pokročilý
Zaměření
Obecná angličtina
Pořadatel
WBT (Weiterbildungs-Testsysteme GmbH)

Zkoušku mohou vykonat například absolventi jednoletého pomaturitního studia, účastníci kurzů, ale i absolventi dalších škol, kteří mohou být po dohodě hromadně přihlášeni k příslušnému termínu svou institucí, dále pak i zájemci z řad veřejnosti, kteří potřebují prokázat znalost jazyka na vyšší úrovni.

Detailní informace o jazykové zkoušce telc English B2 - The European Language Certificate - English B2

 1. A jak se na zkoušku připravit?
  Co promyslet před zkouškou, k čemu vám zkouška bude a kde vás na ni nejlépe připraví
 2. TELC.net
  Oficiální stránka The European Language Certificates
 3. Eurocertifikáty TELC
  základní informace v češtině
 1. www.ujak.cz
  informace na stránkách Univerzity Jana Amose Komenského (PDF)
 2. Zkoušky z angličtiny
  TELC English nebo jinou zkoušku? Srovnávací článek o nejběžnějších anglických zkouškách a certifikátech vám poradí, co všechno byste měli zvážit při výběru zkoušky z angličtiny.